Czy peeling do twarzy można stosować codziennie?

Wszyscy pragniemy zdrowej, promiennej skóry. Peeling jest jednym z podstawowych kroków, które przyczyniają się do urzeczywistnienia tego celu. Złuszczanie usuwa suchy, martwy naskórek, który nadaje cerze matowy wygląd i odsłania zdrową, promienną skórę. Niemniej jednak nadmierne złuszczanie skóry może prowadzić do podrażnień, co skłania wielu do zastanowienia: Czy codzienny peeling w domu jest zły?

Czy codzienny peeling jest szkodliwy?

To zależy od rodzaju skóry. Każda skóra jest inna i inaczej reaguje na różne produkty i procedury pielęgnacyjne – to samo dotyczy peelingu. Ogólnie rzecz biorąc, codzienny peeling nie jest zalecany w przypadku wielu rodzajów skóry, ponieważ peeling pozbawia skórę jej naturalnych olejków, pozostawiając ją nadmiernie suchą, co następnie powoduje podrażnienia i stany zapalne. Osoby z tłustą, trądzikową skórą mogą odnieść korzyści z codziennego złuszczania, ponieważ problem z nadmiarem oleju polega na tym, zatyka on pory i prowadzić do trądziku torbielowatego i blizn potrądzikowych.

W przypadku codziennego peelingu najlepszy jest peeling enzymatyczny do twarzy, zawierający składniki takie jak kwas glikolowy i salicylowy, alfa i beta-hydroksykwasy, kwas migdałowy, kwas mlekowy i polihydroksykwasy. Z jakich produktów warto korzystać? Przede wszystkim naturalnych, polskich, takich jak te oferowane przez markę AMVI Cosmetics.

Jak często wykonywać peeling w zależności od typu skóry?

  • Skóra sucha – w przypadku skóry suchej zalecane jest złuszczanie raz lub dwa razy w tygodniu, aby uniknąć dalszego wysuszania skóry i powodowania podrażnień. Można zwiększyć częstotliwość peelingu w miarę tolerowania go przez skórę.
  • Skóra tłusta – jeśli masz tłustą skórę, sugerujemy peeling do twarzy do trzech razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
  • Skóra trądzikowa – zalecamy osobom ze skórą trądzikową złuszczanie naskórka trzy do czterech razy w tygodniu.
  • Skóra normalna/ mieszana – zalecamy peeling co drugą noc. Skóra normalna lub mieszana to typ pomiędzy skórą tłustą a suchą, więc jeśli okaże się, że to zbyt dużo dla Twojej skóry, sugerujemy zmniejszenie częstotliwości do dwóch razy w tygodniu.
Shares:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *